Українська кухня славиться своєю щедрістю, різноманітністю смачних і ситних страв. Більшість рецептів складно назвати дієтичними. Зате це справжнє роздолля для любителів смачно поїсти. Вона здатна втамувати голод будь-якої людини.
Найвідомішим стравою української кухні вважається борщ. Це ціле народне надбання! Це блюдо сподобалося не тільки жителям України, але й іншим народам. Традиційно, в ароматний борщ додають ложку сметани і до нього подають рум'яні пампушки. Пампушки спеціально випікають з дріжджового тіста і обтирають часниковою сумішшю. На сьогоднішній день прийнято робити м'ясний бульйон, але так було не завжди, століття тому його варили на підсмаженні з сала, цибулі і часнику. Він неодмінно повинен бути багряно-червоного кольору, це його відмінна риса.
Окреме місце в меню жителів України займає свиняче сало. Йому придумали тисячу і один рецепт використання в кулінарії. Його їдять як окрему страву, так і додають до складу інших. Наприклад, сало можуть спеціальним чином відварити і натерти запашним перцем і лавровим листом. Його засолюють і подають як окрему страву - тонкими скибочками, з часником і зеленню. Його додають до випічки в топленому вигляді, і до м'яса, що б воно залишалося соковитим. Варять піджарку з сала разом з кукурудзяною кашею і отримують незвичайне блюдо - банош, яке поширене в Закарпатті.
Я люблю топлене молоко. Мало хто замислювався про місці його винаходу. Але воно є традиційним напоєм на території України. З давніх часів молоко томили на печі, щоб балувати дітей і старих. Так само. Українцям відомий рецепт пива і квасу, які вони виготовляють століттями. А яку смачну випічку готують в Україні! Смачні торти і рогалики, але мені найбільше мені до душі вареники з вишнею. Але більш відомі за творами Гоголя - вареники з сиром. Раніше, я часто їздила до бабусі, де мене пригощали усіма цими стравами.Але тепер вона живе з нами і кожен день балує нас чим-небудь смачненьким. Я з радістю допомагаю бабусі готувати, а вона навчає мене всім кухарським премудростям.
|