Бунтарські погляди Пушкіна і його віршований опис кріпосного права
Опинившись в південній посиланню і спілкуючись з учасниками самого радикального Південного декабристського суспільства, Пушкін швидко перейнявся бунтарським ідеями і відкрито виступав з різкими заявами з приводу царського режиму і кріпосного ладу. При цьому він зазначав, що в разі початку селянського повстання проти рабовласників сам би взяв участь у повішенні поміщиків. Судячи по охопила його настроям, поет всіляко рвався до революційної активності.
Одночасно, будучи дуже розумною і проникливою людиною, Пушкін приходить до усвідомлення головної слабкості російських революційних дворян. Вона полягала у відриві їх руху від широких мас поневоленого населення. По мірі розвитку подій Пушкін все більше переконувався в тому, що позбавити народ від рабства могла тільки відкрита і смілива боротьба пліч-о-пліч з народом.
На півдні поет гостро конфліктував з мали дуже неприємний характер генерал-губернатором Воронцовим. Він написав на Пушкіна донос, за яким поет восени 1924 року був відправлений у його віддалене від великої цивілізації родовий маєток у селі Михайлівському. Вимушено проживши там два роки, поет добре вивчив життя і культуру народу, почув його пісні і казки, заворожившие його своєю красою і благотворно вплинули на його подальшу творчість.
Під час свого візиту в Михайлівське, що відбувся п'ятьма роками раніше, Пушкін написав вірш "Село", в якому показав вражаючу картину гніту і безправ'я. З його емоційного опису стає ясно, що простий народ волочить своє існування в невігластві, зі слізьми і стогоном. Бездушний і не визнає закону хизування силою присвоює собі плоди селянської праці. Не має власності хлібороб змушений все життя працювати на поміщика і навіть не сподівається на полегшення своєї долі.
Яскраво описавши страхітливі сцени сільського життя, поет переходить до риторичних питань про те, чому він не в силах змінити долю селян на краще і судилося йому стати свідком падіння рабства. При всьому цьому Пушкін не закликає до повалення самодержавства, а уточнює, що чекає на звільнення народу "по манію царя". Менше, ніж через півстоліття після написання "Села" мрія Пушкіна збулася, і цар скасував кріпосне право.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 04.09.2018
|
Переглядів: 490
| Рейтинг: 0.0/0 |
|