Данте Аліг'єрі «Божественна комедія»
Є поети, настільки відомі, що достатньо назвати їх імена, щоб всі знали, про кого йде мова. Данте Аліг'єрі належить до них. Цей флорентійський письменник створив твір, який читачі визнали незвичайним. Автор назвав його комедією, яку ми знаємо під назвою «Божественна комедія».
Данте любив місто, вигнавши його. Він народився у Флоренції в 1265 році. Це був час, коли Італія була не єдиним державним організмом, а складалася з міст-держав, що борються за економічний і політичний вплив. Як представник однієї з партій, Аліг'єрі був засуджений до вигнання його політичними опонентами. Письменник залишив батьківщину в 1302 році, все життя поневірявся по Італії. Він помер у 1321 році в Равенні.
Біблія мало говорить про те, як виглядає рай і пекло. Однак віруючі хотіли знати, чого очікувати після смерті, і що буде з їхніми душами. Апокриф дав відповідь. Але Аліг'єрі підніс найбільш значуще уявлення про загробне життя в середньовічній літературі.
Божественна комедія з 100 пісень розповідає про подорож Данте через пекло, чистилище до раю. В пеклі 9 пекельних кіл, 9 – в Чистилище, 9 небесних сфер в Раю. Вергілій, римський поет, проведе його через пекло. В Чистилище його роль виконує символ ідеалу активного життя, яка потім передає турботу про Данте прекрасної Беатріче (померлої коханої автора), яка стала провідником з раю. Нарешті, Данте зустрічається віч-на-віч з самим Богом і має можливість споглядати таємницю Святої Трійці.
Данте починає свою подорож. Він відправляється в ніч з Великого четверга на Страсну п'ятницю 1300 року. Весь шлях триває 3 дні. Йому 35 – це важливо – він на півдорозі до свого життя. Блукаючи, Данте йде з головної стежки і втрачається в густому темному лісі – алегорія втраченого людини в грішному світі. Він зупиняється біля підніжжя гори, освітленої сонцем, і на його шляху зустрічаються три звіра (знову три): пантера – алегорія чуттєвості, лев – алегорія гордості, вовчиця – алегорія жадібності.
Ситуація здається безнадійною. І тоді з'являється Вергілій. Він показує Данте дорогу і стає його гідом. Вони можуть вибрати два шляхи. Вергілій радить вибрати другий, більш складний, але вірний шлях: пекло – чистилище – рай. «Я думаю, що для твого блага ти повинен піти за мною. Я буду вказувати шлях і поведу тебе через країни вічності, де ти почуєш крики відчаю, побачиш скорботні тіні, перш тебе жили на землі, закликають смерть душі після смерті тіла»,– каже Вергілій.
Пекло знаходиться під землею і має форму перевернутого конуса. Люцифер, падаючи з неба, зробив дірку і застряг у ній. Пекло складається з 9 кіл (кратно 3). Чим страшніше злочин, тим більше покарання. Зрада – найбільша образа для Данте. Це пов'язано з його особистим досвідом. В пеклі близько 600 персонажів. Ось єретики, торговці, лихварі, брехуни, богохульники. Тут він зустрів Юду, Брута, що деяких пап римських. Пекло описується драматично. Почуття, які відчуває там – гіркота, печаль, смуток, біль.
Чистилище має форму звужується догори піраміди, розділеної на 9 поверхів. Шлях веде вгору, тому Данте наближається до Бога. Ангел, зустрінутий в Чистилище, сім раз малює букву Р на лобі Данте, які символізують 7 гріхів. Щоб потрапити в рай, герой повинен очистити себе від цих гріхів.
Данте йде до раю під час сну. Вергілій – язичник, не хрещений, не може увійти в Рай. Чудово переносить його туди св. Лука, і таким гідом виявляється улюблена Беатріче. Рай складається з 9 небесних сфер: Місяць, Меркурій, Венера, Сонце, Марс, Юпітер, Сатурн, сфера зірок, 9 небо. Нарешті, Емпірей – обитель Божества і блаженних душ. У Эмпирее Данте, нарешті, зустрічається з Богом. Бог постає перед ним у вигляді трьох обертових кіл (вони відповідають Святої Трійці), а саме: Отець, Син і Святий Дух.
В пекло автор помістив майже всіх своїх політичних ворогів, а в рай – людей, близьких його серцю. Отже, герой пройшов шлях від покаяння через очищення до вічної нагороди. Коли ми говоримо «Божественна комедія», ми думаємо про велику любов Данте і Беатріче. Йому було 9 років, коли він познайомився з 9-річною Беатріче. Нібито, він тоді шалено закохався в неї. Дівчина померла у віці 24 років, і «Божественна комедія» – данина цієї любові. Друга причина – письменник хотів застерегти людей від гріховного життя. Любов і страх перед жахливою поведінкою були рушійною силою створення «Божественної комедії».
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 23.10.2019
|
Переглядів: 496
| Рейтинг: 0.0/0 |
|