Добро повинно бути з кулаками
Твір на вільну тему: «Добро повинне бути з кулаками»
Щоб правильно подати своє ставлення до загальновідомого тези про те, що «Добро повинне бути з кулаками», треба визначитися з термінами та їх розумінням. Йдучи від філософського сприйняття добра, як протиставлення вселенському злу, їх єдності і нерозривному зв'язку, зазначимо, що саме поняття добра, не змінюючись по своїй споконвічній суті, сильно змінюється зовні через зміни традиціоналістських поглядів, особливо енергійні і ламають традиції, рухливі XX і XXI століття.
Добро – це поняття етичного плану і моральної свідомості в даному конкретному місці та часі. Воно, безсумнівно, несе в собі позитивне ставлення і, що найголовніше, на відміну від зла – відбувається безкорисливо. Добро, творене в корисливих цілях і/або для досягнення будь-яких корисливих цілей вже що завгодно, але не добро. При цьому добро не сучасне сюсюкання про неоценимости людського життя та безмірної толерантності, в крайнощах переходить у свою протилежність, і не всепрощення, а в необхідних випадках, відплата по справах, що творить. Це головне в розумінні забезпечення існування добра. Воно має вміти не тільки захищатися, але й ефективно нападати, домагаючись відновлення світового балансу сил між ним і злом.
Але все ж основа добра – це не насильство, яке є ядерна зброя – засобом стримування і останнім аргументом у суперечці. Основні методи впливу добра – переконання і особистий приклад на основі справедливості, загальної моральної підтримки і безкорисливість дій. Ось в цьому і приховані головні відмінності «добра з кулаками» від «зла з чистими руками». Як би не виглядали у зла руки, помисли у нього «брудні» і корисливі, а у добра вони безкорисливі і чисті, хоча руки іноді і «по лікоть в крові. Тільки великі праведники, не залежно від їх релігійних переконань, могли піти на будь-які особисті жертви, аби тільки не завдати шкоди. В житті реальних мільйонів і мільярдів людей, інтереси яких взаємно перетинаються і, буває, взаємно виключають реалізацію один одного, без страждань не обійтися, як і без жертв. Тому універсальним позитивним загальним критерієм є добро, хоча, як сказано вище, в різний час і в різних місцях зовні воно сприймається по-різному, але не черствим людське серце, як правило, дивиться в суть речей.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 05.01.2019
|
Переглядів: 622
| Рейтинг: 0.0/0 |
|