Герої роману "Євгеній Онєгін"
Роман "Євгеній Онєгін" написаний А. С. Пушкіна як розповідь про сенс буття. Його філософський стиль виявляється в тому, що автор розкриває проблеми боротьби добра зі злом усередині людини. І тут ми бачимо протистояння двох різних за своїм складом людей: Євгенія Онега і Тетяни Ларіної. Євген показано, як людина безглуздий, жорстокий, сіє навколо себе байдуже ставлення до інших, у той час, як Тетяна - дівчина з абсолютно протилежними поглядами. Головним критерієм її життя є не що інше, як любов, вірність, відданість своєму чоловікові, турбота про своїх близьких.Тільки в цьому бачить вона своє щастя. Їй доводиться миритися з драконівськими правил життя, які позбавляють людину щастя. При цьому вона показує всю свою стійкість і велику моральну силу.
На відміну від Тетяни Євген описаний як людина байдужий до почуттів інших людей, байдужий. Він спокійно їде, залишаючи Тетяну в сум'ятті почуттів. Йому все одно, що буде далі з дівчиною, чи вийде вона заміж чи так і залишиться старою дівою. Убивши на дуелі Ленського, він їде із села в надії, що "вільність і спокій заміна щастя." Як же він помилявся! Але зрозумів свою помилку занадто пізно. Зустрівши Тетяну, він був вражений її холодним поглядом. І тільки тепер він закохується в неї. Безоглядно, по-справжньому.Він пише їй листа, в якому не тільки розповідає про свою любов, але й намагається пояснити свої вчинки, свою байдужість до неї в минулому: "...Свою осоружну свободу я втратити не захотів."
І ось тепер його закоханість змушує його писати до неї. Але він не отримує відповіді ні на другий, ні на третій лист. І тільки при зустрічі в будинку Тетяни, вона зі сльозами на очах зізнається, що все ще продовжує любити його. Але - на жаль, на його любов, вона відповісти не може, так як "...іншому віддана і буду вік йому вірна". У цьому вся Тетяна, її вірність і відданість чоловікові, нехай і не коханому. Але яке ж жорстоке покарання Онєгін отримав за свою уявну свободу. Лише тепер він розуміє, наскільки він помилявся.
Цей момент є розв'язкою роману. І якщо раніше Євген розмовляв з Тетяною з висока, то тут їх ролі помінялися. Тепер вже вона ставиться до нього з холодністю, не дозволяючи ні собі, ні йому прояви справжніх почуттів. Євген же розуміє, що справжнє щастя можливе лише тоді, коли поруч є людина, споріднений йому в душевних поривах. Це дає йому надію на те, що він відродиться морально, стане добрішим і уважнішим по відношенню до інших.
Роман "Євгеній Онєгін" є найяскравішим твором А. С. Пушкіна, оказали сильний вплив на розвиток російської літератури.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 08.11.2016
|
Переглядів: 723
| Рейтинг: 0.0/0 |
|