Мені не раз доводилося чути захоплені слова про юність, про те, що вона неповторна і прекрасна. Багато людей навіть стверджували, що це найкраща пора їх життя. Російський поет і драматург XVIII століття Я. Княжнін визначив юність, як «весняний час, в яке засівається насіння на майбутні роки життя». Дійсно, саме в період юності відбувається формування особистості людини. У цей час важливо прийняти правильні рішення, наприклад, вибір професії. Крім того, закладені в юності якості і риси характеру будуть проявлятися на наступних етапах життя.
Наведу приклад з літератури - А. С. Пушкін «Капітанська дочка». У цьому творі батько головного героя, Андрій Петрович Гриньов, на початку роману під час повчання синові вимовляє відоме російське прислів'я: «Бережи честь змолоду». Молодий Петруша, не послухавши ради батька, програв гроші ротмістра Зурину в трактирі, після чого вилаяв Савельича. Звичайно, потім йому стало соромно за свій вчинок. Цей випадок вплинув на характер героя, на рішення, які він згодом брав. Пізніше Петро Гриньов став офіцером і найважливішим для нього була честь. У цьому прикладі ми можемо побачити, як формується характер головного героя на етапі юності і як він через помилки приходить до правильного рішення.
Однак юність — це ще й час здійснення відкриттів і пізнання радості життя, час надій і мрій. У цей період важливо «засіяти насіння» для свого майбутнього, навчається на зроблені помилки і намагатися приймати правильні рішення.
|