Характеристика героїв в поемі "Євгеній Онєгін"
А. С. ПУШКІН. "ОБРАЗ ЄВГЕНІЯ ОНЄГІНА."
В поемі "Євгеній Онєгін" А. С. Пушкін намагається в образі головного героя Євгенія Онєгіна показати дорослішання молодої людини, її здатність змінювати своє життя; набираючись життєвого досвіду, умнея, робити відповідні висновки, намагатися виправити свої помилки.
На початку поеми автор представляє нам Євгенія Онєгіна, як молодого аристократа, воспитывавшемся гувернером французького походження. Під його керівництвом Євген добре вивчив і полюбив літературу, навчився поводитися у світському товаристві, став справжнім столичним аристократом. Але при всьому цьому, він навчався неохоче, вчився "чого-небудь і як-небудь" і веде життя "золотого молодої людини", тобто відвідує бали, театри, прогулюється по Невському проспекту, практично не відрізняючись від молоді свого часу.Але відмінність все ж є: Євген більше утворений в культурному сенсі, більш благородний. І це його благородство, його тверезий холодний розум виділяють його на тлі дворянського суспільства. Але таке виховання швидко призводить до того, що Онєгін розчаровується в дворянській життя, до того, що цікаво інший дворянській "золотої молоді". Йому набридає шум світського товариства і він вирішується зайнятися політичною діяльністю. Але будучи баламутом від природи, він не доводить і цю справу до кінця. Він веде життя "без мети, без праць".Виїхавши в село, герой ставиться до простих людей благодушно, милосердно, але він не замислюється над їхніми проблемами, над їх долею. Його більше мучить та порожнеча, яка оселилася в його душі.
Зломлений душевно, Онєгін залишає село і їде подорожувати по Росії. Ці мандри дають йому можливість ожити, зробити переоцінку свого минулого життя, своїм колишнім захопленням і зрозуміти, наскільки порожня і безплідна його життя пройшла. На початку поеми Онєгін - молодий красень-франт, одягнений по моді. Він ретельно стежить за своєю зовнішністю, збираючись на бал або в театр, він може по кілька годин сидіти перед дзеркалом. Любитель танців і жінок, цей гульвіса легко заводить романи і так само легко розлучається з жінками.Точно так само він залишив і Тетяну, молоду красиву дівчину, що закохалася у нього. Але він не зміг оцінити її чистої і ніжної любові. І тільки побродивши по Росії і переосмисливши своє життя, він розуміє, що він любить цю чисту, добру дівчину. Він повертається до неї, але - на жаль - пізно. "Я іншому віддана і буду вік йому вірна"...
В поемі "Євгеній Онєгін" А. С. Пушкін показує молодої людини, який розгубив життєві цінності, але знаходить в собі сили зрозуміти свої помилки і відродитися знову.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 30.03.2017
|
Переглядів: 1216
| Рейтинг: 0.0/0 |
|