Субота
08.02.2025
21:46
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Характеристика Коробочки в поемі "Мертві душі"

В своїй поемі "Мертві душі" Гоголь дає характерні образи багатьох поміщиків ХІХ століття. Однією з яскравих представниць є поміщиця Коробочка.

З Коробочкою письменник знайомить нас у третій главі. Затримавшись на шляху до темна, Чичикову необхідно знайти місце для ночівлі і він зупиняється в маєтку вдови колезького секретаря. Господинею цього маєтку і є Настасья Петрівна Коробочка. Це літня, досить економна і розважлива жінка. Письменник дуже барвисто описує її зовнішність з точки зору Чичикова. Спочатку Чичиков, почувши її голос, представляв її старою служницею. Потім, побачивши її, він дещо змінив свою думку, хоч і не на багато. Зрештою майже вийшов з себе, він прямо називає її старою.

Село Коробочки досить невелика, кріпаків у неї в 10 разів менше, ніж у Плюшкіна. Але вона містить свій маєток в порядку. Хати хоч і розкидані по селі, але доглянуті, скрізь підтримується належний вигляд. Населення живе в достатку. Селян у неї не так і багато, і всіх вона пам'ятає по іменах, хоч при цьому не веде ніяких записів. Завдяки своїй господарності, отримує від садиби хороший дохід. Тим не менш вона постійно скаржиться на збитки і неврожай, хоч це не заважає їй тихенько поповнювати свої заощадження, заховані в скриньках комода.Це говорить не тільки про її ощадливості, але і в деякій мірі про жадібність.

Зрозумівши задум Чичикова - купити у неї мертвих душ, - вона відразу ж розуміє, що для неї це може бути вигідно. У своїй садибі вона займається продажем меду, борошна, сала, пеньки і тепер померлих селян вона ставить в один ряд з іншим товаром. Взявши до уваги намір свого несподіваного відвідувача, вона тут же розуміє, що справа це для неї нове, незвідане. Але якщо комусь треба купити ці мертві душі, значить, і продати їх треба подорожче. Вона побоюється, щоб покупець не обдурив її.Тут про її діловій хватці, так само як і про її підозрілість і недовірливість, ми можемо судити по її відповіді на пропозицію Чичикова: "...краще вже я маненько почекаю, може наїдуть купці, так применюсь до цін...". Роздратований її впертістю, Чичиков називає її "дубинноголовой". Це слово в часи Гоголя характеризувало людину впертого, якого нічим не можна було збити з взятої точки зору. Всі докази відлітали від неї, як горох від стіни.

В образі цієї хворої, що вірить і в Бога, і в чорта, старій-поміщиці, Гоголь показав образ всіх поміщиків тієї пори, їх гротескність і мальовничість. 



Категорія: 9-й клас | Додано: 21.02.2017
Переглядів: 1725 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar