Характеристика Митрофанушки в комедії "Недоук"
Однією з головних тем, порушених Д. І. Фонвізіним в його неперевершеною комедії "Недоук" - це питання виховання молодого покоління в часи розквіту кріпацтва, в епоху найвищого ступеня розвитку монархічної ладу в Росії.
У характеристиці Митрофанушки ми бачимо всі риси "золотої молоді" того періоду - підростаючого покоління, закоренілого у своїй неосвіченості та безкультур'я. Цей Образ написаний настільки правдиво і наділений такими особливостями поведінки, зовнішнім виглядом, що викликає не тільки сміх, але й лякає своєю реальною силою. Виходячи з того, що Митрофанушка ще ганяє голубів, ми представляємо його підлітком. Але познайомившись з ним ближче, дізнаємося, що цьому хлопцю вже шістнадцять років. Але він убогий душею, але сповнений тілом.Адже головними критеріями його життя є бажання якомога щільніше набити черево та поспати на ліжку. Він не хоче ні вчитися, ні працювати. Адже в родині Простаковых освіта ніякої ролі не грало, оскільки "без наук люди живуть і жили". Але остільки, оскільки після реформи діти дворян без належної освіти не тільки не могли стати державними чиновниками, але не могли навіть одружитися, то Мітрофанушке волею-неволею довелося займатися з вчителями.Але ці заняття мали тільки видимість таких, оскільки вчитель Цыфиркин скаржився: "Б'юся з ним третій рік: трьох перелічити не вміє." Ще більш переконливо ми бачимо розумовий убозтво цього недоростки під час іспиту. Адже після декількох років навчання він продовжує стверджувати, що слово "дурень" є прикметником, так як "додається до дурному людині".
Простакова дуже любить свого єдиного сина, намагається його пестити і леліяти. У результаті цього "милого дитини" виріс закоренілий егоїст, грубий, жорстокий чоловік. Його владність і деспотичність ми бачимо не тільки у відносинах до кріпаком. Те ж можна спостерігати і по відношенню до домочадцям. Одного зі своїх вчителів він називає "гарнізонної пацюком". А свою няньку Еремеевну кличе "старої хрычовкой".
Звик сидіти на чужій шиї, цей "мамин синок" вважає, що розум не важливий для людини і не душа, а його суспільне становище. Тому у відносинах з вищестоящими він висловлює стільки підлабузництва і підлабузництва. Але варто тільки людині втратити владу - відношення Митрофанушки тут же зміниться. Так сталося і з його матінкою: у важку хвилину, коли мати втратила владу над маєтком, її улюблений синочок тут же відвернувся від неї.
Після виходу комедії "Недоросток" світло ім'я Митрофанушки стало загальним, їм називають ледарів, дурнів і їм подібних. Ця комедія і зараз залишається живий і важливою, оскільки і в наш час таких "Телепнів" ще дуже багато.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 13.08.2017
|
Переглядів: 497
| Рейтинг: 0.0/0 |
|