Субота
08.02.2025
21:42
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Характеристика Митрофанушки в комедії "Недоук"

Однією з головних тем, порушених Д. І. Фонвізіним в його неперевершеною комедії "Недоук" - це питання виховання молодого покоління в часи розквіту кріпацтва, в епоху найвищого ступеня розвитку монархічної ладу в Росії.

У характеристиці Митрофанушки ми бачимо всі риси "золотої молоді" того періоду - підростаючого покоління, закоренілого у своїй неосвіченості та безкультур'я. Цей Образ написаний настільки правдиво і наділений такими особливостями поведінки, зовнішнім виглядом, що викликає не тільки сміх, але й лякає своєю реальною силою. Виходячи з того, що Митрофанушка ще ганяє голубів, ми представляємо його підлітком. Але познайомившись з ним ближче, дізнаємося, що цьому хлопцю вже шістнадцять років. Але він убогий душею, але сповнений тілом.Адже головними критеріями його життя є бажання якомога щільніше набити черево та поспати на ліжку. Він не хоче ні вчитися, ні працювати. Адже в родині Простаковых освіта ніякої ролі не грало, оскільки "без наук люди живуть і жили". Але остільки, оскільки після реформи діти дворян без належної освіти не тільки не могли стати державними чиновниками, але не могли навіть одружитися, то Мітрофанушке волею-неволею довелося займатися з вчителями.Але ці заняття мали тільки видимість таких, оскільки вчитель Цыфиркин скаржився: "Б'юся з ним третій рік: трьох перелічити не вміє." Ще більш переконливо ми бачимо розумовий убозтво цього недоростки під час іспиту. Адже після декількох років навчання він продовжує стверджувати, що слово "дурень" є прикметником, так як "додається до дурному людині".

Простакова дуже любить свого єдиного сина, намагається його пестити і леліяти. У результаті цього "милого дитини" виріс закоренілий егоїст, грубий, жорстокий чоловік. Його владність і деспотичність ми бачимо не тільки у відносинах до кріпаком. Те ж можна спостерігати і по відношенню до домочадцям. Одного зі своїх вчителів він називає "гарнізонної пацюком". А свою няньку Еремеевну кличе "старої хрычовкой".

Звик сидіти на чужій шиї, цей "мамин синок" вважає, що розум не важливий для людини і не душа, а його суспільне становище. Тому у відносинах з вищестоящими він висловлює стільки підлабузництва і підлабузництва. Але варто тільки людині втратити владу - відношення Митрофанушки тут же зміниться. Так сталося і з його матінкою: у важку хвилину, коли мати втратила владу над маєтком, її улюблений синочок тут же відвернувся від неї.

Після виходу комедії "Недоросток" світло ім'я Митрофанушки стало загальним, їм називають ледарів, дурнів і їм подібних. Ця комедія і зараз залишається живий і важливою, оскільки і в наш час таких "Телепнів" ще дуже багато. 



Категорія: 9-й клас | Додано: 13.08.2017
Переглядів: 497 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar