Наслідки обмороження взимку
Зима, час веселощів, Нового Року, Діда Мороза і подарунків під ялинкою. Але зима так само славиться морозами, які можуть згубно впливати на здоров'я людини і привести до травм різного роду. Зима в Росії тривати довгий час, так як більша частина держави знаходитися в північній півкулі земної кулі і морози можуть досягати позначки мінус сорок градусів за Цельсієм.
При одяганні теплого одягу, дотримання деяких правил на вулиці, можна уникнути обмороження і його наслідків. Так само, варто відзначити, що категорії обмороження організму людини можуть бути різними, починаючи від найбільш легких і закінчуючи важкими випадками. До першої ступені обмороження можна віднести легке оніміння ураженої ділянки шкіри, синюшність, а після розігріву можна відчувати невеликий біль і печіння в даній ділянці.До наступної стадії можна віднести те ж саме, що і в першій, тільки з деякими ускладненнями, а якщо точніше, то на ураженій ділянці починають з'являтися бульбашки, які проходять лише через тиждень. Далі, ступені обмороження є важкими і до третьої стадії можна віднести омертвіння тканин на ураженій ділянці шкіри, поява пухирів, наповнених темно-червоною рідиною. Такі рани лікуються близько місяця, і після лікування залишають за собою шрами і рубці на шкірі.Четверта і остання стадія може призвести до посиніння ділянки шкіри, яке не проходить при зігріванні, омертвлении тканин, а так само в більш важких випадках можлива ампутація, якщо холод зачепила кістку або тканина в організмі людини.
При обмороженні, кожен повинен знати першу допомогу, яку слід надати потерпілому. Перше що потрібно зробити-це ізолювати постраждалий ділянку безпосередньо від джерела холоду, а точніше доставити потерпілого в тепле місце, але при цьому слід пам'ятати, що не потрібно зігрівати уражену область надто різко, це може призвести до ускладнень. Мокру або холодну одяг потрібно зняти, а так само накласти на рану пов'язку або матеріал, погано проводить тепло, щоб кров людини могла безпосередньо вступати до місця обмороження, що дозволить зігріти даний ділянка без застосування будь-яких засобів, які можуть більше нашкодити, ніж допомогти. Так само слід зафіксувати уражену кінцівку, щоб уникнути травм кровоносних судин. У більш важких випадках варто негайно викликати лікаря.
Найголовніше для людини взимку, це не травмувати свій організм і постаратися постійно тримати тіло в теплі, що дозволить йому насолодитися повноцінним красою зими і усіма її принадами.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 18.02.2017
|
Переглядів: 930
| Рейтинг: 0.0/0 |
|