Твір на тему «Прощення», 9-й клас
У кожного в житті буває таке, що ображають. Це не дивно. Людське існування неможливе без конфліктів між індивідами. Є люди, які ображаються на успіхи, удачу інших особистостей. Це називається заздрістю. Вона підштовхує індивіда образити близьку або незнайомої людини, який більш вдалим. Так все відбувається по колу.
Таким чином з'являється помста. Образи можуть виникати за різних дрібниць. Коли людина починає мстити, він нічого доброго не отримує. Тільки у власній душі стає порожньо. Треба вміти прощати свого кривдника. Це допомагає поспілкуватися ближче, подружитися з ворогом. В такому випадку є можливість дізнатися, чому він так зробив, які були думки і приводи. Це відіграє важливу роль, тому що найчастіше кривдника відчуває провину перед тими, кого скривдив чи зачепив.
Треба розуміти, що далеко одним словом можна образити іншу особу. Саме тому потрібно слідкувати за своїми словами і діями по відношенню до інших індивідів. Взагалі, навіть лікарі і вчені згодні з тим, що вміє прощати людина довше і щасливіше живе. У таких людей менше депресій і інших поганих станів.
Дуже часто письменники і поети розмірковували на тему вибачення і прощення. У творі "Герой нашого часу" образа є між Печоріним і Вірою. Але потім вони один одного прощають. А Толстой нам описує ситуацію між Болконским і Наташею Ростової. Але тут все набагато складніше, адже вчинок можна було і пробачити. Якби була справжня і щира любов.
Коли не відбувається нічого страшного при образі, можна і пробачити. Немає сенсу тримати злість на іншу людину. Але і дуже погані вчинки люди прощають один одному, коли люблять. Найголовніше - це щоб такого більше не повторювалося. Якщо кривдник знову надходить також, то треба вже подумати і прийняти правильне рішення. Адже прохання - це не шанс ще раз образити і розпускатися. Воно означає любов, милосердя, хороші внутрішні якості. Треба знати, кого варто прощати, а кого - ні. Це вже точно допоможе йти по життю.
|