Протистояння Чацького і суспільства
У своєму творі «Лихо з розуму» А.С. Грибоєдов підняв на обговорення багато питань, важливих як для своїх сучасників, так і для інших поколінь тих, хто думає читачів. Практично кожен герой твору уособлює собою цілий пласт суспільства з його мисленням і відношенням до всього навколо. Чацький, це один з головних героїв комедії. Він представник нового і не звичного, і тому, далекого розуму. Його легше назвати божевільним, ніж намагатися зрозуміти погляди і прийняти його концепцію життя. Автор вказує нам на те, що наявність інтелекту не захищає Чацького від нескінченних нападок навколишнього його суспільства, від зневажливого ставлення до нього. Суспільство і Чацький це дві протилежності взаємовиключні один одного. В існуючому суспільстві людина як особистість нікому не важливий, важливий чин, положення, титул, або готовність прислужитися. З одного боку,лукавство, примітивність, брехливість, з іншого справедливість, освіченість, чесність. Чацький - безкорисливий і допитливий, рішучий і прямолінійний. Він протиставлений автором застояну суспільству, неосвіченим і дурним його представникам. В закінчення твору Чацький залишає суспільство. Його не зрозуміли, не прийняли таким, яким він є. Чацький в свою чергу не зміг донести до суспільства свої ідеї, своє бачення світу. Герой далекий від всіх навколо, він не може змінити нічого.Чацький в свою чергу не зміг донести до суспільства свої ідеї, своє бачення світу. Герой далекий від всіх навколо, він не може змінити нічого.Чацький в свою чергу не зміг донести до суспільства свої ідеї, своє бачення світу. Герой далекий від всіх навколо, він не може змінити нічого.
Чацький - Софія, це любовна лінія твору. Прихильність, яка сформувалася на звичному спілкуванні в дитинстві. Для Софії відносини залишилися колишніми або навіть втратили свою актуальність. А Чацький щиро любить. Він має до Софії серйозні наміри, готовий запропонувати їй руку і серце. Софія не відповідає герою взаємністю. Вона холодно до нього ставиться. Вона любить, але іншого. Чацкий розчарований такою ситуацією. Він їде з Москви. Його серце розбите горем. І тут герой не знаходить близькості, і тут його відштовхнули.
У літературному творі така особистість як Чацкий відчуває лише нескінченні розчарування і гіркоту, а суспільство прагне всіма силами швидше позбутися його. Взаємного впливу не відбулося. Герой йде незрозумілим і на самоті. А суспільство залишається незмінним.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 17.04.2021
|
Переглядів: 169
| Рейтинг: 0.0/0 |
|