Роль прикметників у тексті
Твір для 9 класу на тему «Роль прикметників у тексті»
На мій погляд, кожна частина мови, безсумнівно, важлива. Без іменників ми б не змогли розповісти про будь-яких предметах, без дієслів – не повідали про свої дії, без числівників – не назвали точну кількість об'єктів, без займенників не зв'язали б текст воєдино. Без прикметників текст геть був би позбавлений опису. Це був би сухий, нецікавий набір пропозицій. Кому приємно буде читати подібне?
Прикметники здатні повідомити про конкретних і актуальних характеристик предмета, його особливості, якщо це діловий стиль тексту, або додати яскраві ознаки, якщо це публіцистичний стиль. Пропозиції з цією частиною мови стають повними, багатогранними, насиченими та більш зрозумілими.
Уявляю, якщо б не користувалися прикметниками зовсім. На що була б схожа наша мова? Досить порівняти два тексти: «Я вранці відкрила очі і встала. Стільки справ сьогодні. Одяглася і пішла в школу. Після занять повернулася додому, погуляла, поговорила з мамою, зробила завдання на будинок». І другий: «Я з радісною посмішкою розплющила заспані очі. Який чудовий ранок, стільки важливих і цікавих справ належить зробити сьогодні! Я одягла випрасувана з вечора форму і пішла в свою улюблену школу. Після захоплюючих занять я в піднесеному настрої повернулася додому. Погода була чудова, тепла і безвітряна, тому веселою компанією ми трохи погуляли. Потім я в невимушеній обстановці поговорила з моєю милою мамою і вирушила робити складне домашнє завдання». Різниця очевидна.
За допомогою прикметників ми передаємо нюанси подій, аромати, емоції, фарби, настрій, кількість, ознаки, які допомагають вибудувати в підсвідомості більш повну і правильну картину описаного події або об'єктивного факту. Особливо важко довелося б без прикметників, звичайно, поетам. Зазвичай вірші забезпечені величезною кількістю епітетів, метафор, порівнянь, без них твори було б зовсім нецікаво читати, так і складати, природно, теж.
Таким чином, думаю, всім очевидно, що наша мова не могла б бути повноцінною, якщо б в ній була відсутня яка-небудь з існуючих частин, зокрема, прикметники. Оповідаючи про те, що їх ні в якому разі не можна забувати. Так співрозмовник або читач зможе краще зрозуміти нас, перейнятися нашими почуттями і враженнями, отримати повну картину про те, що ми повідомляємо йому. Це дуже цінно для гарного спілкування.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 16.04.2016
|
Переглядів: 734
| Рейтинг: 0.0/0 |
|