Що таке самосвідомість? На мою думку, це якість, а вірніше здатність людини обдумано приймати кожне своє рішення, продумувати наслідки своїх вчинків. Особистість, що володіє такою якістю, допомагає людям не з примусу, а за покликом серця.
Усвідомленість людини проявляється не обов'язково в дорослому віці. Часом у дітей проскакує усвідомленість у своїх діях і словах навіть ще дуже маленькому віці. Ми можемо порівнювати вчинки дорослих і дітей і бачити, що усвідомленість у дорослих часом «кульгає» і не піддається «лікування». В якості аргументів наведу дві різні ситуації про усвідомленості дорослого і свідомості дитини. Як великі вчинки неусвідомлених дітей може глибоко поранити друзів, і як розуміння небезпеки і борг у захисті змусить відмовитися від багаторічної кар'єрних роботи.
Звернемося до тесту М. Пришнера, в якому автор розповідає про двох хлопчаків. Юрик, знав, що його одній важко жити окремо від своїх батьків, пожартував над ним, сказавши, що мама і його батько чекають того на ставку. Один, прийшовши на ставок, побачив тільки забиту дошками пристань. Юрик порахував свій вчинок першоквітневим жартом, а його другові стало погано на душі. Можливо, Юрик знав про те, що можна і не можна робити, але в цій ситуації він не виявив своєї усвідомленості, зробивши боляче своєму другові.
Свою думку я можу підтвердити прикладом твори М. А. Булгакова «Собаче серце». Наукове досягнення професора Преображенського підтверджує те, що часом самі вчені можуть стати жертвами своїх же експериментів. Чи розумів професор, що створює біду для суспільства? Скоріше ні. Чи розумів учений, що піддасть свою кар'єру краху? Можливо, ганьбі. На початку шляху усвідомлення наслідків не було в думках Преображенського. Було відчуття ейфорії, почуття жадібності знань, але помилки не передбачалися глобальними для населення. Коли прийшло розуміння, що Кульок загрожує йому і всім оточуючим, герой приймає усвідомлене і зважене рішення. Він губить кар'єру, але виправляє помилку, знищуючи своє відкриття. Відкриття мало ціну всього пройденого шляху Преображенського. Його праці були занадто цінним для нього, але момент усвідомленості, протверезив затуманені думки вченого.
Таким чином, можна укласти, що свідома людина, завжди обдумує свої дії і слова, розуміючи, що це важливо для оточуючих.
|