Субота
08.02.2025
21:25
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Стилістичні особливості поезії Батюшкова

Людина, добре знайомий з російською поезією першої половини 19 століття, легко помітить, що вірші Батюшкова виділяються на її тлі словесними повторами, які міцно увійшли в творчу манеру автора і переміщалися з одного його твору в інший. Цю цікаву знахідку підхопили писали елегії поети пушкінської епохи і сам Пушкін.

При всьому цьому не можна сказати, що таким чином Батюшков лише запозичив кліше, створені французькими поетами 18 століття. Він в чималих кількостях придумував подібні обороти і сам, в результаті чого з'явилися такі образи, як "полум'я любові", "чаша радості" і "захват серця". Не дивно, що літературознавець Виноградов виділив у Батюшкова кілька глибоко розроблених "сфер образів".

І Батюшков, Пушкін через стилістичне опоэтизирование прагнули зобразити врівноважений образ світобудови і особистості. Пушкін користувався цим методом з більш широким розмахом, що призвело до помітного розширення набору його мовних засобів. Батюшков ж був у своїй поетичності однотипен, що зближувало його манеру з творчістю Жуковського. В цьому проступає властивий Батюшкову романтизм і його тяга до єдності і чуттєвої цілісність у сприйнятті світу.

Поезія Батюшкова помітно відрізняється багатством фонетичної виразності. Ще сучасники звернули увагу на "сладкогласие" і "милозвучність" вийшли з-під його пера творінь. Однак не можна сказати, що їх звуковий ряд зводиться до одного лише радующему слух звучання. При цьому не можна заперечувати і той факт, що сам поет особливо ретельно стежив за тим, щоб його поетична мова був красивим. Це прагнення було складовою частиною склався у нього розуміння мистецтва. Батюшков хотів, щоб в його душі завжди горіла жага краси, особливо притягальну в мистецтвах і словесності.

Витонченість мови в уявленні Батюшкова була не просто формою, а органічною частиною змісту. Прикладом того, як він робив свій поетичний стиль красивим, є приємний для сприйняття фонетичний ряд, у віршах "Привид" і "Остання весна" концентрирующийся навколо звуку "л".

Ст. Виноградов ретельно вивчив всілякі методи, використані Батюшковым і добре засвоєні його сучасниками та послідовниками, зокрема Пушкіним. На думку вченого, розриви в смисловому потоці і стрибки в побудові композиції посилювали драматизм батюшковского стилю.



Категорія: 9-й клас | Додано: 15.04.2019
Переглядів: 408 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar