Страшні картини дійсності у творчості В.М. Гаршина
Всеволод Гаршин був своєрідним людиною і письменником. Його герої - люди неврівноважені, схильні до абсурдні дії. Однак часто вони прагнуть до добрих вчинків. Втім, сам Гаршин мав психічний розлад. Втім, воно не спотворювало дійсності, адже Гаршин бачив багато речей у житті, які викликали в ньому смуток. І з цим він жив, бо помічав події і особи.
У «Казці про жабу і троянду» показані відносини між протилежностями. Гаршин відразу зображує зло, що полягає в «особі» жаби. Вона хоче знищити троянду, бо та дуже беззахисна. У житті теж буває таке: люди прагнуть володіти щось видатним, але самі не відповідають висунутим до інших вимог.
У «Червоному квітці» показаний пацієнт лікарні для душевнохворих. Він намагається знищити квітка, тому що вважає, що в ньому живе зло. На вигляд пацієнт смішний, але він катує свою душу тим, що бореться зі злом. Нехай його немає, але порив людини шляхетний. У житті часто добрі вчинки не помічають. Часом суспільство не дає людям творити добро, тому що саме на це не здатне, але вміє засуджувати.
У творчості Всеволода Михайловича помітні мотиви смутку і приреченості. Гаршин не бачить виходів з багатьох ситуацій. Він описує реальність, яка оточувала його завжди. Однак не варто забувати про те, що сам письменник багато бачив у житті. Він обходить стороною метафори, а описує все так, як це відбувалося. Реалізм Всеволода Гаршина лякає. Але в ньому полягає талант письменника, його неповторна авторська манера.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 27.02.2021
|
Переглядів: 160
| Рейтинг: 0.0/0 |
|