Неділя
02.02.2025
08:41
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Суспільна значущість комедії Грибоєдова «Горі від розуму»

За багато років, що минули після виходу в світ комедії "Горі від розуму", її вплив на літературний процес не тільки не зменшилася, але й постійно зростає. Вона стала одним з дорогоцінних експонатів скарбниці російської художньої культури і ще не одне століття буде надихати на створення образу "нової людини".

З'явившись на зламі двох історичних епох, це твір позначило собою рішучий перехід творчих пошуків на рейки реалістичної традиції - рівні і міцні, за яким драматург, поет і письменник можуть впевнено дістатися до своєї головної мети, а саме - отримати чіткі відповіді на одвічні запитання: "Хто винен?" і "Що робити?"

Сміливо вступивши на шлях реалізму, Грибоєдов кардинально змінив російську комедію. Саме цим його проривним рішенням і пояснюється величезний успіх "Горя від розуму", звитяжця як безсумнівним поетичним талантом, так і широким письменницьким свідомістю, що дозволило відмовитися від слідування правилам, нав'язаним давно застарілої теорією.

Грибоєдов стверджував, що його мета полягала в зображенні "натури подій". Саме тому реальна повсякденність і справжні проблеми суспільства стали живильним джерелом його мистецтва, так і його об'єктом.

Як відомо, зображення типового характеру в типових обставинах є основною метою письменника, творить в жанрі реалізму. Можна сказати, що Грибоєдов досяг цієї мети повною мірою. Завдяки легкій і невимушеній описової манери імена героїв цієї комедії стали прозивними.

Навіть через багато років, вже в зовсім іншій країні і при іншому державному ладі вони все ще справно служать ярликами для цілого ряду негативних явищ. Наприклад, всесилля бюрократії називають фамусовщиной, догоджання і підступність - молчалинством, а марну ліберальну балаканину - репетиловщиной.

Гострота поетичного докору, якої вдалося досягти автору "Горя від розуму", дозволяє вважати цей твір не тільки комедією як такої, але і самою справжньою драмою, що оповідає про незавидну долю прогресивно мислячої людини в країні, яка загрузла в фамусовщине, молчалинстве і скалозубстве. Поставлені Чацьким проблеми стали найважливішими пунктами соціального порядку на довгий час вперед.

У них пролунав провідний мотив перехідного етапу - непримиренна війна захисників стародавнього і відсталого побуту з носіями нового світогляду, искоренявшими принизливе рабство. Цей мотив не тільки не втратив своє значення після виходу "Горя від розуму" у світ, але, навпаки, здобував протягом XIX століття все більшу актуальність, оголюючи ідеологічні протиріччя кріпацтва і свободи.



Категорія: 9-й клас | Додано: 18.05.2019
Переглядів: 316 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar