Твір-мініатюра по картині В.А.Тропінін «Мереживниця»
УМК з російської мови Львової С.І., Львова В.В., 9 клас, завдання до вправи 91
Картина Василя Андрійовича Тропініна «Мереживниця» була написана і представлена на суд публіці в 1823 році. Вона відразу ж завоювала визнання іменитих художників того часу, хоча автор на той момент тільки-тільки отримав волю і перестав бути кріпаком. Можливо, саме те, що художник був вихідцем з народу, допомогло йому донести до поціновувачів мистецтва нову для них думка: селянки теж можуть бути витонченими, володіти благородними жестами і тоненькими пальчиками!
Робота Тропініна - це портрет трудівниці, відображеної в той момент, коли вона ненадовго перервала своє копітка заняття. Напевно, вона дивиться на чоловіка, що ввійшов до кімнати, але автору вдалося створити ілюзію, що дівчина дивиться прямо в очі глядачеві. І робить це з трохи наївним лукавством, кокетством і симпатією одночасно. По виразу обличчя дівчини зрозуміло, що робота приносить їй задоволення. Вона плете мережива з якимось спокоєм і затишною напівусмішкою на устах. Правда, її образ дещо не відповідає стереотипу про крестьянках: наряд тропінінскій героїні, колірна гамма її одягу досить вишукані. Але все-таки перед нами проста, акуратно зачесана дівчина, на ній немає прикрас. Так вони їй і не потрібні! Її головна прикраса - краса, натхненність, привітність. Картина ніби доводить:селянки бувають граціозними, чарівними і розумними.
Безумовно, притягує погляд саме прекрасне, як би світиться зсередини особа, однак на картині присутня безліч інших деталей, виписаних з точністю до дрібниць. Це і коклюшки, і ножиці, і ящичок для рукоділля, і аркуш паперу з переведеним на нього візерунком - все це створює враження природності. Дівчина не позує автору, вона виконує свою звичайну роботу, а її емоції щирі.
Навіть недосвідченому глядачеві зрозуміло, що автор милується своєю моделлю, для нього вона є уособленням праці і гармонії, символом простоти і жіночності. Не дивно, що і в наші дні любителі живопису ходять в Третьяковську галерею спеціально, щоб помилуватися полотном «Мереживниця».
Менший за розміром твір приніс славу В.А.Тропінін як художнику, який створив новий тип жанрового портрета, який відрізняє відчуття радості буття і дух інтимності.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 22.08.2020
|
Переглядів: 248
| Рейтинг: 0.0/0 |
|