Твір по картині Б. М. Кустодієва «Блакитний будиночок»
Творчість Бориса Михайловича Кустодієва завжди відрізнялося неординарністю. Багато критики того часу не могли спокійно говорити про його картинах - більшість з них вважали такі роботи досить строкатим і химерними. Однак, з часом його роботи змогли оцінити по достоїнству. Не стала винятком і картина під назвою «Блакитний будиночок», написана ще в 1920 році маслом на полотні. Ця робота відноситься до пізнього творчості художника, і в ній він дуже вміло представив цю модель сучасного "російського світу". Світ - це і є будинок, який є основним елементом картини художника. Однак, в ньому є стільки "скелетів", що побачити їх зможе далеко не кожен поціновувач. В даній ситуації потрібно володіти дуже тонким складом розуму, щоб побачити, що будинок - це не просто споруда для Кустодієва, це ціле життя, яка об'єднує в одному місці людей з різними долями.
Якщо подивитися на персонажів, які і складають основу дому небесного кольору, то можна сказати, що у них досить різні статуси і положення в суспільстві, але всі вони однаково поділяють будинок на кілька рівнів.
Якщо розглядати картину по частинах, знизу вгору, то можна побачити на першому плані простих людей різних професій, і починається сюжет першого рівня з кімнати трунаря, який знаходиться в підвалі. Кустодієв недарма показав на одному рівні життя і смерть. Це говорить про те, що там де смерть, завжди є початок для нового життя, що, в принципі, і показує зображення маленьких дітей.
На другому рівні блакитного будиночка можна побачити закохану пару, яка доводить гіпотезу про те, що не дивлячись ні на що, життя триває, і як наслідок, від великої любові з'являються діти. А діти - це квіти життя, і саме вони надають сенс життя кожній людині.
Третій поверх блакитного будиночка так і полонить багатим оздобленням. Господарі будиночка п'ють на балкончику чай з дорогого самовара, навколо цвітуть квіти і дуже гарно співають пісні птиці. Але адже навіть такі люди в будь-якому випадку прийдуть в крамницю трунаря - так вже влаштована людська життя.
На самому даху будинку художник показує молодого підлітка, який ганяє голубів. Йому невідомі переживання і турботи людей, показаних на перших трьох рівнях блакитного будиночка. Цей молодик уособлює силу і дух російського народу, який не зупиняється ні перед якими напастями.
Вся картина «Блакитний будиночок» - це гармонійна, щаслива і дуже довге життя. А це так необхідно кожному російській людині...
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 25.01.2017
|
Переглядів: 486
| Рейтинг: 0.0/0 |
|