Субота
08.02.2025
21:10
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 9-й клас

Твір по картині Сурікова І. «Хата»

Василь Іванович Суриков – відомий російський художник, автор численних монументальних полотен, які розкривають історичні та релігійні сюжети. Серед його робіт є пейзажі, а також чимало портретів відомих особистостей і родичів. 

Народився Суриков 12 (24) січня 1848 року в родині сибірських козаків. Протягом усього життя він часто любив розповідати про свої коріння, і про своє козацьке походження.

Суріков починав навчання з Красноярського училища, де незабаром його талант помітили педагоги. Прорив успіху художника стався тоді, коли деякі роботи потрапили на очі губернатора краю – П. Н.Замятину, який зіграв роль мецената. В результаті Сурікова відправили на подальше навчання в Петербург. За полотна, написані в цей період, Юний художник отримав чотири срібні медалі і кілька грошових премій.

Картина «Хата» написана Сурікова в 1873 році – це один з його недооцінених полотен. На ньому зображений звичайний старий сільський будиночок середніх розмірів, побудований зі зрубу. Такі хати були характерними для російських сіл того часу. З вигляду вони всі дуже схожі, так як будувалися в народних традиціях. Будинок на картині «Хата» був зведений у давні часи. Про це свідчить трохи перекошені зовнішня стіна і багаторазово починенная дах, на якій видно трухлые дошки різної довжини, місцями вкриті зеленувато-бурим мохом.Ближче до правого краю помітно як верх будинку починає роз'їжджатися, але труба все ще ціла. Можливо, під час дощів дах протікає в декількох місцях і господарям треба підставляти миски, щоб усередині не було калюж. Загалом, складається враження, що в цій хаті ніхто не живе постійно, а лише час від часу приїжджає. Про це свідчить також відсутність фіранок на вікна. До будинку веде протоптана стежка, вздовж якої росте трава і буйні рослини. З лівого краю полотна знаходиться молоде дерево, яке ще не розпустив листя.Це говорить про те, що на вулиці весна і дах старої хати всього кілька місяців тому була вкрита льодом і засипана снігом.

Хоча Суриков написав картину «Хата» півтора століття тому, вона продовжує сьогодні акцентувати увагу глядача на тому, що необхідно завжди пам'ятати про свої витоки й почитати місце народження своїх предків. Історія походження кожної сім'ї – це безцінний скарб, який потрібно передавати з покоління в покоління.



Категорія: 9-й клас | Додано: 20.07.2018
Переглядів: 503 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar