Твір по картині Сурікова І. «Хата»
Василь Іванович Суриков – відомий російський художник, автор численних монументальних полотен, які розкривають історичні та релігійні сюжети. Серед його робіт є пейзажі, а також чимало портретів відомих особистостей і родичів.
Народився Суриков 12 (24) січня 1848 року в родині сибірських козаків. Протягом усього життя він часто любив розповідати про свої коріння, і про своє козацьке походження.
Суріков починав навчання з Красноярського училища, де незабаром його талант помітили педагоги. Прорив успіху художника стався тоді, коли деякі роботи потрапили на очі губернатора краю – П. Н.Замятину, який зіграв роль мецената. В результаті Сурікова відправили на подальше навчання в Петербург. За полотна, написані в цей період, Юний художник отримав чотири срібні медалі і кілька грошових премій.
Картина «Хата» написана Сурікова в 1873 році – це один з його недооцінених полотен. На ньому зображений звичайний старий сільський будиночок середніх розмірів, побудований зі зрубу. Такі хати були характерними для російських сіл того часу. З вигляду вони всі дуже схожі, так як будувалися в народних традиціях. Будинок на картині «Хата» був зведений у давні часи. Про це свідчить трохи перекошені зовнішня стіна і багаторазово починенная дах, на якій видно трухлые дошки різної довжини, місцями вкриті зеленувато-бурим мохом.Ближче до правого краю помітно як верх будинку починає роз'їжджатися, але труба все ще ціла. Можливо, під час дощів дах протікає в декількох місцях і господарям треба підставляти миски, щоб усередині не було калюж. Загалом, складається враження, що в цій хаті ніхто не живе постійно, а лише час від часу приїжджає. Про це свідчить також відсутність фіранок на вікна. До будинку веде протоптана стежка, вздовж якої росте трава і буйні рослини. З лівого краю полотна знаходиться молоде дерево, яке ще не розпустив листя.Це говорить про те, що на вулиці весна і дах старої хати всього кілька місяців тому була вкрита льодом і засипана снігом.
Хоча Суриков написав картину «Хата» півтора століття тому, вона продовжує сьогодні акцентувати увагу глядача на тому, що необхідно завжди пам'ятати про свої витоки й почитати місце народження своїх предків. Історія походження кожної сім'ї – це безцінний скарб, який потрібно передавати з покоління в покоління.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 20.07.2018
|
Переглядів: 503
| Рейтинг: 0.0/0 |
|