Твір за картиною І. А. Тихого «Лелеки»
Художник радянської епохи (1927-1982р.) В. А. Тихий був поціновувачем природи, яку часто зображував на своїх полотнах. Батьківщиною художника була Україна, яка відома своїми мальовничими місцями. Саме таку первозданну красу природи майстер зобразив на своїй картині «Лелеки».
Не секрет, що для слов'янських народів птах лелека є символом домашнього благополуччя, затишку і щастя. Недарма лелеки часто зображуються з немовлятами, яких нібито приносять батькам. Птахи цієї породи відрізняються витонченістю, природною грацією і красою.
На картині Тихого можна бачити чудовий краєвид сонячного дня і зграю лелек. За розташуванням від поверхні землі, відразу стає ясно, що лелеки злітають. Птахи намагаються злетіти вгору до білим пухнастим хмар і ніжно-блакитного неба. На полотні видно, що стоїть чудовий літній день. Приємно радують зелене листя на деревах, колір неба, хмар і чіткі обриси летять птахів.
При погляді на птахів у вразливих натур може перехопити подих від польоту. Можливо, хтось також відчує подих свіжого повітря і почує звук від помахів широко розставлених крил.
Вдивляючись у картину і бачачи взмывающих птахів, в душі народжується дивне відчуття вільного польоту.
В. А. Тихого з дивовижною легкістю вдалося передати тепло літнього дня, краси навколишнього світу і політ лелек.
На передньому плані полотна помітний нескошенный луг з неозорими кордонами. Також можна помітити рослина очерет, яке завжди можна зустріти біля водойм. І в цей раз за очеретами видніється неширока смужка води. На задньому фоні можна розрізнити темнеющий ліс.
Розглядаючи птахів, помічаєш чорні пір'я на крилах, витягнуті в струну ноги і довгі шиї.
Художник навмисно зобразив лелек влетающими, щоб створювалося відчуття, що вони з'єднують небесну височінь і поверхню землі. За словами психологів, ліва сторона асоціюється з минулим, а права з майбутнім. Виходить, що летять з ліво-направо птахи символізують надію на майбутнє.
Крім цього, автор картини вибрав вдалий ракурс, під яким створюється враження тікає з поля зору поверхні землі. Приємною людському погляду є і вибрані відтінки і кольори картини, з яскравим жовтим, зеленим і незвичайним блакитним і білим.
Незважаючи на всю красу навколишньої природи, центральне місце в картині художник виділив птахам і їх чудовому польоту.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 18.11.2016
|
Переглядів: 976
| Рейтинг: 0.0/0 |
|