Твір за картиною І. В. Шишкіна « Зима»
Хто може так майстерно писати зимові пейзажі як великий російський художник В. І. Шишкін. Його картина «Зима» є явним тому підтвердженням. Якщо б ми не знали напевно, що автор жив в ту пору, коли можна було в лісах робити фото, то можна було б запідозрити майстра в фотомонтажі.
На полотні зображена мальовнича картина зимового лісу, прописана в найтонших дрібницях. Причому ліс такий, яким його описують у дитячих казках – дрімучий, з нетрями, високими смереками і пнями.
Картина не є яскравою, адже для її написання автор використовував тільки коричневі, білі, чорні і злегка жовтуваті тони.
На передньому плані полотна зображені маленькі ялини, повалені стовбури великих дерев і великі гілки. Все рясно засипано сніговим покривом. З великої кількості снігу на гілках та товстого шару на поверхні землі, можна зробити висновок, що снігопад закінчився зовсім недавно.
Навколо ніде не видно слідів лісових мешканців. Вовк не нишпорить у пошуках видобутку, лисиця не вийшла з нори, а зайці захоронились в теплій норі. Лише одна маленька пташка видніється на гілці. Її відразу важко помітити з-за невеликого розміру. З її пози неважко здогадатися, що стоїть морозний день, і пташці, щоб зігрітися довелося нахохлиться.
Первозданна природа, захована під глибокими заметами. Так як видніються скрізь повалені стовбури дерев, неважко здогадатися, що дане місце лежить далеко від піших лісових стежок. Тут рідко ступає нога людини. Але саме відсутність слідів перебування людей, казкова краса зимового лісу дозволяє розгулятися уяві, і припустити, що там, вдалині чується шум кроків Діда Мороза і його північній свити. Або в місячному світлі можна буде спостерігати появу Снігуроньки на цій невеликій галявині.
Повалені дерева, дрімуча гущавина не створюють, тим не менш, страхітливий вигляд. Природа зображена просто чудово. Великі оберемки снігу на тонких гілках мають дуже зворушливий вигляд. Після огляду переднього плану, погляд проникає всередину, де видно просвіт між застиглими деревами.
Трохи тіні додають багаторічні високі сосни, які автор зобразив у темних тонах. Але це не викликає обтяжливого відчуття, адже виглядає дуже натурально.
Дерева автор зобразив картини коричневими, сірими та чорними кольорами, а для снігового покриву використовував білий колір. Тільки майстерня манера написання картини дозволяє бачити навіть срібні відтінки.
Зимовий, засніжений, суворий, морозний пейзаж лісу - ось так можна дати короткий опис картини «Зима».
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 23.11.2016
|
Переглядів: 883
| Рейтинг: 0.0/0 |
|