Твір за картиною Поля Сезана «Дівчина у піаніно»
Поль Сезанн, французький живописець, один з яскравих представників імпресіонізму та постімпресіонізму. Його творчість мала величезний вплив на живопис ХХ століття, особливо на розвиток кубізму. Народився Поль 19 січня 1839 року в Екс-ан - Провансі в багатій родині. Для того щоб отримати гарну освіту і стати художником навчався в Паризькій Академії Сюиса.
Найбільш ранні твори Поля Сезанна були створені під впливом таких художників як Паоло Веронезе і Оноре Дом'є. Його заманювали їх технічні прийоми живопису. На відміну від розпливчастості і нечіткості форм, характерних для імпресіонізму, Сезанн намагався відображати матеріальний світ, використовуючи об'ємні форми.
Несподівано велику славу художнику принесла виставка, організована колекціонером Амбруазом Волларом в 1895 році. Саме вона зробила Поля Сезанна значущою фігурою серед молодих художників. Хоча попередні виставки були не дуже вдалими і швидше провальними для талановитого живописця, тому що деякі з його робіт жорстко розкритикували.
Всього протягом життя Поль написав понад 800 робіт маслом, не рахуючи акварельних творів. На жаль, частина була знищена самим художником, тому що він вважав їх недосконалими.
Одна з його найвідоміших картин «Дівчина у піаніно» була створена приблизно в 1868 році. Поль Сезанн працював над нею в своєму особистому родовому маєтку. Вона відноситься до ранньої творчості художника. На полотні талановитий живописець зобразив свою матір з сестрою. Тут розкривається один день з їхнього сімейного життя. На картині чітко виражена частина затишної кімнати, в якій дівчина, розклавши перед собою ноти, зосереджено грає на піаніно. Вона одягнена у світле довге плаття, нижні краї якого торкаються підлоги. Поруч на червоному дивані сидить мати в темній накидці.Вона трошки нагнула голову вниз, тому що зайнята в'язанням. Мати з великим інтересом слухає музичні твори, які виконує дочка. Палітра, яку художник використовував на полотні світло-темна, широкі мазки, що створює особливий обсяг, невластивий для таких поєднань кольорів. Сюжет картини досить стриманий, але в той же час є натяк на урочистість, пов'язаний з музикою німецького композитора Ріхарда Вангера, який був тоді дуже популярним у Франції.
Живописні роботи Поля Сезанна зберігаються в музеях таких великих містах як Нью-Йорк, Вашингтон, Париж, Лондон, Мюнхен, Санкт-Петербург, Сан-Пауло, Швейцарія та інших. Деяка частина також потрапила в приватні колекції шанувальників художника.
|
Категорія: 9-й клас | Додано: 15.07.2018
|
Переглядів: 641
| Рейтинг: 0.0/0 |
|