Для кожного школяра закінчення школи, це не тільки випускний бал надходження в училище, ВУЗ, академії чи інституту. Це перший крок у доросле, самостійне життя, в якій в першу чергу потрібно визначитися з професією. До цього потрібно підходити з великою відповідальністю, але на жаль у багатьох випадках це не вдається з багатьох причин. Причому важливу роль у цьому виборі відіграють батьки, які часто не рахуються з думкою підлітків, нав'язуючи їм свої ідеї.
Іноді люди самі помиляються, неправильно представляючи суть самої професії, хоча шкільні вчителі і батьки ще в дитинстві спостерігають за нами, намагаються розглянути наші таланти і роблять відповідні висновки.
Більшість людей займаються зовсім не тим, чим повинні або про що мріяли. Дуже часто творчі люди змушені освоювати важкий фізичний труд, який не тільки доставляє невдоволення, але і пригнічує людину як особистість. Багато підлітків, що йдуть слідом за своїми шкільними товаришами, бажаючи пройти нелегкий життєвий шлях разом. Проте з часом починають розуміти, що обрана професія їм зовсім не до душі.
Кожна галузь дається людям по-різному. Це можна помітити ще на етапі навчання у послешкольных навчальних закладах. Комусь подобається історія або ботаніка, а математика дається дуже важко. Інші навпаки цікавляться точними науками і знаходять у цьому багато корисного. А є й такі, яким подобається література, поезія та інші види творчості.
У будь-якому випадку, потрібно прагне зробити все можливе, щоб роки навчання в освітніх установах не стали марними. Вибираючи професію потрібно думати не тільки про свої захоплення, але і вигоді, щоб в подальшому вона приносила користь і була цікава. Щоб прокидаючись вранці, не виникало почуття відрази, і небажання йти на роботу.
Будь-яка професія може бути приємною і корисною, якщо зробити правильний вибір. І більшою мірою це залежить від самої людини, його рішучості і уміння приймати правильні рішення.
|